کارخانه تولیدی پیمان فردان

کارخانه تولیدی پیمان فردان در راستای پیشبرد اهداف بلند مدت و آینده نگری مدیر عامل کارخانه فردان جهان در سال 1379 با خرید زمینی به مساحت 2500 متر مربع و ساخت 800 متر مربع سوله صنعتی در آن بنا نهاده شد.

در فروردین ماه سال 1379 اولین دستگاه تولیدی این کارخانه از کمپانی معتبر سیدل فرانسه با ظرفیت تولید 8600 بطری در ساعت به عنوان بزرگترین دستگاه تولید بطری در تهران خریداری و نصب گردید.

پریفورم های مصرفی این دستگاه، از کارخانه فردان جهان تامین می گردید که با توجه به تنوع تولید بطری به خواست بازار مصرفی در خرداد ماه همان سال مدیر عامل این کارخانه تصمیم به خرید خط تولید پریفورم برای مصرف و همچنین فروش گرفت. بهترین گزینه برای این کار دستگاه های سکی بود. اولین دستگاه تولید پریفورم به شکل انبوه به صورت رسمی و قانونی وارد ایران گردید. این دستگاه ظرفیت تولیدی بالغ بر 17000 پریفورم در ساعت را داشت که بخشی از آن مصرف و بخشی دیگر به فروش می رسید.

کیفیت بطری های تولیدی این کارخانه بدلیل استفاده از تکنولوژی روز آنقدر عالی بود که بازار مصرف فقط خواستار بطری های تولیدی این کارخانه باشد. همین مسئله کافی بود تا مدیر عامل تصمیم به خرید خط تولید دیگری از کمپانی معتبر هاسکی بگیرد اما این بار با قالبی جدیدتر و سرعتی بیشتر.

در سال 1382 زمینی دیگر به مساحت 10000 متر مربع در کنار زمین قبلی خریداری شد، این خرید نشان از رشد روز افزون این کارخانه بود. ساخت سالنی به مساحت 800 متر انبار مواد اولیه، انبار پریفورم، انبار بطری، انبار قطعات یدکی، و ساختمان های اداری و ... همگی نشان از پیشرفت کارخانه داشت.

در سال 1382 دومین دستگاه هاسکی نصب گردید و در تامین پریفورم و بطری برای کارخانه های بزرگی همچون ارم نوش- ساسان تهران- زمزم تهران- زمزم شرق- زمزم آبادان- زمزم اهواز- زمزم اصفهان- زمزم کرمانشاه- زمزم آذربایجان- زمزم رشت- نیسان شرق- فرد آذربایجان- خوش نوش همدان- خوش نوش ساری و سایر کارخانه های معتبر گامی بزرگ برداشته شد، ولی کافی نبود. در همان سال دو دستگاه بادکن از کمپانی ای-دی-اس فرانسه خریداری شد که در سالن جدید نصب گردید.

این پایان کار برای کارخانه تولیدی پیمان فردان نبود، این کارخانه در سال 1383 اقدام به خرید سومین خط تولیداز کمپانی هاسکی نمود، وپس از آن دو دستگاه بادکن با ظرفیتهای تولیدی 8600 و9600 عدد بطری در ساعت از کمپانی سیپا ایتالیا به ماشین آلات این کارخانه افزوده شد.

کیفیت عالی محصولات و تنوع اوزان تولیدی این کارخانه به قدری بود که از آن به عنوان بزرگترین تولید کننده نام برده می شد. این مسئله باعث سنگینی بار بر دوش مدیر عامل این شرکت شده بود ولی این بار نیز با درایت و تیزهوشی گامی موثر در جهت پیشبرد اهداف کارخانه گرفته شد. افزایش تعداد حفره های قالب تولید پریفورم. خرید قالبهای 72 کویته برای کلیه خطوط تولیدی و از رده خارج نمودن قالبهای 48 کویته عملاً 50% تولید را افزایش داد، بعلاوه اینکه محصولات دارای کیفیت بیشتر و بهتر شدند. این کار عملاً برابر با دانش روز دنیا صورت گرفت.

در سال 1387 برگ زرینی در تقویم کارخانه پیمان فردان و ایران نوشته شد وآن چیزی نبود جز خرید خط جدید تولیدی از کمپانی هاسکی با نام های پت پلاس پلاس که تولید آن 25% از همتاهای خود بیشتر بود واین یعنی تولید نمودن پریفورم با بزرگترین و سریعترین دستگاه تولید پریفورم در خاورمیانه توسط کارخانه پیمان فردان که با نصب آن ظرفیت تولید پریفورم به 118000عدد و همچنین 34000 عدد بطری در ساعت رسید و کارخانه پیمان فردان را به غولی در این صنعت تبدیل ساخت.

از دیگر پروژه های این کارخانه در سال 1389 میتوان به نصب دو دستگاه تولید درب بطری با قالبهای مختلف اشاره نمود که باعث تکمیل شدن سبد محصولات این کارخانه بزرگ گردد.


آدرس:
تهران – کیلومتر 15 جاده مخصوص کرج بلوار 52- کوچه 8- پلاک 7
تلفن: 3 - 44197701
فکس: 44196176
ایمیل: info@peymanfardan.comبزرگنمایی پیمان فردان